Weather Kusadasi
°C

Kuşadası Çevresindeki Plajlar

Kuşadası, 40 km boyunca çeşitli kumsallara sahiptir. Tatilinizin hergününü bir başka plajda geçirebilirsiniz.Kuşadası’nın en büyük avantajı, sabit esen rüzgarıdır. Bu yüzden sahil keyfi de bir başkadır.

Öğle sonraları hafifçe esen rüzgar, özellikle yüksek sezonda çok hoştur. Sabahları deniz ayna gibidir, öğleden sonra ise dalgalar ortaya çıkar. Plajlar genellikle ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde sakin, Temmuz ve Ağustos aylarında çok yoğun olur. Aşağıda, en güzel plajları sizin için sıraladık:

Şehir Plajı – eğlenceli

Bulvarda gezerek, şehir merkezinden marina istikametine doğru ilerleyin. Sol tarafınızda denize karşı bir bariyer oluşturan kocaman kayalarla kaplı büyük bir kumsal göreceksiniz. İki dalgakıran denize erişimi kolaylaştırır. Kiralık şemsiye ve şezlonglar mevcuttur. Birkaç teras ve küçük restoranlar bulunmaktadır. Bir 100 metre ilerideyse, denize hemen dalabileceğiniz daha konforlu bir plaj bulabilirsiniz. Şehrin tam ortasında, muhteşem bir manzara, şemsiyeler, plaj sandalyeleri…daha ne olsun?

Güvercinada – kruvaziyer limanı manzaralı

Güvercinada plajına, tur ve balıkçı teknelerinin bağlandığı uzun bir iskeleden yürüyerek ulaşabilirsiniz. Güvercinada’nın bir bölümüne beton ve kayalardan yapılmış bir plato inşa edilmiştir. Merdivenlerden indiğinizde, güneşlenebileceğiniz ve yüzebileceğiniz çok güzel bir plajla karşılaşırsınız. Burdan kruvaziyer gemileri ve şehir merkezinin harika manzarasını seyredebilirsiniz. Teras, şemsiye ve şezlong sağlayan bir restoran da bulunmaktadır. Bu plajda kum yok, ama uçsuz bucaksız denizi yetiyor insana!

Papaz Hamam plajı – keyifli

Sahilden Güvercinada’ya kadar uzanan, tur ve balıkçı teknelerinin bağlandığı büyük bir iskele var. Bu iskelenin solunda küçük bir plaj ve geniş bir güneşlenme terası bulunmaktadır. Popüler bir plaj kulübü de var. Kayalıkların üzerinde inşa edilen bir teras, daha yeni renovasyonu yapılan kaleye, Yılancı Burnu yarımadasına ve Güvercinada’ya, büyüleyici bir manzara sunar. Küçük ve şirin, şehir merkezinde ve genellikle çok kalabalık olmayan bu plajda, şemsiye ve plaj sandalyeleri de mevcut.

Yılancı Burnu plajı – gece kulüpleri

Şekli bir yılanın başını andırdığı için, adı Yılancı Burnu olan ada, Güvercinada’ya bitişiktir. Yüksek sezonda iki tane plaj kulübü açılıyor. Bu ünlü kulüpler, şık bir ortamdan hoşlananlar için tasarlanmıştır.

Yılancı Burnu’nun 17.000 m² plajı, kumlu olmasa da, çimlerle dolu. Üstelik ahşap platolar ve kıyıdaki iskeleler yetiyor. Bir de büyük, lüks bir lokanta, kocaman bar ve diskosuyla eğlencenin tam yeri. En büyük plaj kulübü ise çeşitli film çekimlerine mekan olmuştur. Hollanda’nın ‘Costa’ adlı popüler dizisi de burda çekilmiştir. Yılancı Burun kulüp tatilinin tam yeri. Ne isterseniz bulabilirsiniz. Lüks şezlonglar (iki kişilik olanları da var), güneş şemsiyeleri, barlar, restoranlar, snack bar, tenis sahası, basketbol sahası, çocuklar için eğlence, su sporları ve tabi ki bol bol müzik.

Kadınlar Denizi – hayat dolu

Kusadası’nın en sevilen plajı belki de Kadınlar Denizi’dir. Eskiden kadınlar rahatça denize girebilsin diye sadece kadınlara özel bir plaj imiş. Günümüzde, adına rağmen, erkeklere de açık!

Plaja yakın birçok küçük otel ve yazlıklar var. Eğlence dolu bulvarda teraslar ve dükkankar var. Kumlu plaj, derinliği ancak 20 – 30 metre sonra başlayan deniziyle, çocuklar ve iyi yüzme bilmeyenler için çok uygun. Bir kilometre uzun ve çok popüler olan Kadınlar Denizi’ne, şehir merkezinden her 10 dakikada geçen dolmuşlarla kolayca ulaşılabilirsiniz. Hayat dolu atmosferle, şemsiyeler, sayısız şezlonglar, deniz sporları, tıklım tıklım dolu teraslarla işte size yaz tatili!

Green Beach- sessiz

Kadınlar Denizi’ne giden dolmuşla, 2 km daha ilerideki Green Beach’e ulaşabilirsiniz. Küçük bir koydaki 100 metrelik plaj, teras şeklinde çimliklerle çevrili. İlkbahar ve sonbahar mevsimlerinde genelde sakin bir yerdir; ancak haftasonları kalabalık olabilir. Şemsiyeler, sandalyeler, bir teras ve deniz bisikletleri var. Küçük, sessiz bir plaj arayanlar için en iyi seçim.

Sunset Plajı – kayalık

Dolmuşun son durağı olan Sunset plajı, tam bir plaj sayılmaz aslında. Daha çok etrafı çimlerle dolu bir plaj kulübü olarak düşünün. Şezlong ve şemsiyeler bulunmaktadır. Küçük bir bar ve lokanta da var. Giriş için çok az bir ücret vermeye kesin değer.

Long Beach – derin olmayan deniz

Kusadası’nın güneyinde, Güzelçamlı ve Milli Park’a kadar uzanan 15 kilometrelik kumsal, Milli Park’a ve Yunan Sisam Ada’sına şahane bir manzara sunar.

Long Beach’te birçok otel inşa edilmiştir. Çoğunluğu yerli tatilciler için yazlık evler barındıran tatil köyleridir. Long Beach’ten geçen dolmuşlar tesislerin çoğunun bulunduğu turist plajlarına uğrar. Long Beach’te birçok büyük otel de var. Şemsiyeler, şezlonglar ve her türlü su sporları bulabilirsiniz.

Güneye doğru ilerledikçe turizmin azaldığını göreceksiniz. Burada, yavaş yavaş denize inen birkaç çakıl taşlı, tertemiz upuzun bir kumsal bulabilirsiniz. Long Beach’te her yaşa hitap eden plaj kulüplerinde, kiralık plaj sandalyeleri, şemsiyeler, teraslar ve restoranlar bulunur. Long Beach, maksimum keyif sunan muhteşem bir plajdır.

Milli Park (Dilek Yarımadası Milli Parkı) – doğal güzellik

Her 30 dakikada bir Kuşadası şehir merkezinden, Milli Park’a doğru bir dolmuş hareket eder. Milli Park’ın doğal ortamında bulunan plajların güzelliğini hiçbir yerle karşılaştıramazsınız. Arkanızda 1200 metreye kadar yüksek dağlar, önünüzde ayna gibi, berrak bir deniz.

Parka girdikten yaklaşık 1 kilometre sonra ilk plaja ulaşabilirsiniz: İçmeler. Milli Parkta tek kumsal budur. Piknik masaları, şemsiyeler, şezlong, duş ve tuvalet bulunur. Yüksek sezonda bir restoran açılır.

Sonraki plajlar çakıl plajlardır. İlk ikisinde yüksek sezonda duş, tuvalet ve restoran bulunur. Bu plajlar, dolmuşun son durağıdır. Yaklaşık 2 ila 3 kilometrelik bir yürüyüşten sonra iki plaja daha ulaşabilirsiniz. Bu plajlar çok daha sakindir. İlkbahar ve sonbaharda sakin olan Milli Park, Temmuz ve Ağustos aylarında ve hafta sonları çok daha yoğun olabilir. Milli Park’a dolmuş veya kendi aracınızla ulaşılabilirsiniz (araba, motosiklet, bisiklet).

Pamuçak Plajı – kum tepecikleri

Pamuçak plajı 7 kilometre uzunluğunda, Kuşadası’na yaklaşık 10 kilometre uzaklıktadır. Küçük Mendederes nehir deltası ile deniz arasında doğal bir sınır oluşturan uzun ve 60 metre genişliğindeki plaj, aralarında bataklık alanlar bulunan tepeciklerden oluşur. Muhteşem doğasıyla, eskiden kuş barınağı olan bu plaj, yürüyüş için ideal bir yer haline getirmiştir. Plaja tek erişim yolunu Kuşadası – Selçuk hattı sağlar. Yolun kumsalla buluştuğu yerlerde, birkaç restorana rastlayabilirsiniz. Plaj sandalyesi ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Plaja sol ya da sağ taraftan girmeniz farketmez, her iki tarafta da kilometrelerce sakin bir plaj bulabilirsiniz. Temmuz ve Ağustos aylarında plaj biraz daha yoğun olabilir. Kuzeye doğru birkaç kilometre yürüdüğünüzde, kumların arasından geçen küçük bir dere görebilirsiniz. Orayı geçtikten sonra yine kilometrelerce sakin bir plajla karşılaşırsınız. Pamucak plajına kendi aracınız ya da dolmuşla gidebilirsiniz.

Galeri

seperator
sub

Etkinlikler

Yaklaşan Etkinlikler

Haberler

Kuşadasından Güncel Haberler

VİDEOLAR

Interview about Kuşadası / They Love Kuşadası / Belgium

Interview about Kuşadası / They Love Kuşadası / Türkiye

Turlar
varSüleyman Demirel Bulvarı Ticaret Odası No:2 Kuşadası AYDIN • T. +90 256 612 70 72 • F. +90 256 612 70 72 • info@koder.org.trkusadasi-live1trYükleniyor.. Lütfen bekleyiniz. 1155kusadasi-cevresindeki-plajlar2discover-kusadasi,kusadasi-cevresindeki-plajlar,198ANTALYAsub DEVAMINI GÖRyok