Weather Kusadasi
°C

TARİHÇE

“Kuşadası Zengin ve Farklı Bir Hikayeye Sahip”
Kuşadası, İyon yerleşimcileri tarafından kurulmuş küçük bir yerleşim yeridir ve varlığı ilkel çağlardan beri bilinmektedir.

Kuşadası zengin ve farklı bir tarihe sahiptir. Kuşadası, yeni çalışmaların ışığında Tunç Çağı kadar erken bir tarihe sahip olan tarihi dışında; İyon yerleşimcileri tarafından kurulan küçük bir yerleşim yeri olan Neapolis adıyla anıldı ve varlığı ilkel çağlardan beri biliniyor.

Ancak, her zaman komşusu Efes'in güçlü gölgesinde kalmıştı. Romalılar ve Bizanslılar, Helenistik dönemden sonra Kuşadası'nda tahakküme ulaştılar. Venedikli ve Cenevizli tüccarların ve ticaretinin ticaret limanı tarafından işgal edilen koloniler ile önemli hale geldi ve Scala Nuova (Yeni Liman) adını aldı. Ortaçağ, bir yabancı konsolosluğun ve bir deponun varlığı hakkında Devleti kaydeder. Türkler, her zaman Andızkule olarak bilinen antik yerleşimin yanında, Pilavtepe dağ eteğindeki dağ eteklerinde yaşamayı tercih etmişlerdir.

Osmanlı Türk 1413'te Kuşadası'nı farklı Selçuk Prensleri ve Haçlı Seferleri'nden sonra kutladı. Kent, bugünkü görüntüsünü, 17. yüzyılın başlarında Öküz Mehmet Paşa'nın büyük vezirçisi olarak görmeye başladı. Öküz Mehmet Paşa, surları, cami, hamamı ve handan oluşan cami kompleksini inşa etmiştir.

Anneler Günü - Nereden Kaynaklandığını Biliyor Musunuz?
Anneler Günü antik Yunan ve Roma zamanına bağlanabilir.

Anneler Günü'nün antik Yunan ve Roma dönemine geri bağlanabileceğini biliyor muydunuz? Ana tanrıçalar Kybele (Artemis) ve Rhea'yı onurlandırmak için festivaller düzenlediler. Bir zamanlar büyük bir geleneğe sahip olan Avrupa'ya hızlı bir şekilde ilerleyen kutlama, dördüncü Pazar günü ödünç verilmişti ve başlangıçta inançlı kadınların “Ana kiliseye” (evlerinin yakınındaki ana yerel kiliseye) döneceği bir zaman olarak görülmüştü.

Daha sonra geleneğin, çocukların annelerini çiçeklere ve diğer takdir hediyelerine sunacakları bir dini bayramdan uzaklaştığı gibi. Bu gelenek, 1930 ve 1940'larda Amerikan Anneler Günü ile birleşmeden önce popülerlikten kayboldu.

Anneler Günü'nün sürümleri tüm dünyada kutlanırken, gelenekler ülkeye göre değişmektedir. Tayland'da, örneğin, Anneler Günü her zaman Ağustos ayında şu anki kraliçe Sirikit'in doğum gününde kutlanır. Anneler Günü'nün başka bir alternatif gözlemi, ailelerin her şarkıyı bir şarkı söylemeye ve Antrosht, bir çok gün kutlama şerefine annelik bir parçası olarak büyük bir şölen yemek toplamak Etiyopya'da bulunabilir.

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

TARİHÇE

Sosyal Yaşam

Kuşadası nda

sub

Etkinlikler

Yaklaşan Etkinlikler

Haberler

Kuşadasından Güncel Haberler

Festival Memorials KGF2018

Kuşadası Youth Festival 1st Day

Bul Yolunu

Plane

Ariplane
Ticket

Cruise

Cruise
Tours

Food

Restaurants,
Cafes & Bars

Bed

Hotels &
Hostels

Shop

Bazaar,
Shopping Centers

Marker

Popular
Points

Turlar
varSüleyman Demirel Bulvarı Ticaret Odası No:2 Kuşadası AYDIN • T. +90 256 612 70 72 • F. +90 256 612 70 72 • info@koder.org.trkusadasi-live1trYükleniyor.. Lütfen bekleyiniz. 182tarihce1tarihce,,182ANTALYAsub