Weather Kusadasi
°C

Gazibeğendi Tepesinden Kuşadası'nın Panoramik Görüntüsü

Gazibegendi Tepesi, Kuşadası'nın muhteşem manzarasına sahip en iyi yerlerden biridir. Bu noktadaki ilginç gerçeklerden biri de Atatürk'ün 9 Şubat 1924'te ziyaret ettiği ve onu çok sevdiği yönündedir. Tepenin Gazibegendi olarak adlandırılmasının nedeni budur; Gazi Gazete'nin “Gazi sever tarafından sevilen” anlamına gelen Veteran, Atatürk'ün onursal ünvanıdır.

 

Kuşadası'nda Gazibegendi Tepesi çok seviliyor. Kuşadası halkı, belediye tarafından inşa edilen restoran / kafede yemek için güzel bir şeyler yapmak için oraya gitmeye ve güzel manzaranın tadını çıkarmaya bayılır. Otopark da ücretsizdir. Oraya kendi arabanızla gidebilir veya sadece oradan geçen birçok minibüslerden (dolmus) birini kolayca alabilirsiniz.

 

Gazi (Gazi) Mustafa Kemal Atatürk, önce 9 Şubat 1924'te ve daha sonra 10 Nisan 1937'de Kuşadası'na iki kez geldi. İlk ziyareti eşi Latife ve diğer bazı kişilerle birlikte oldu. Kuşadası'nda 9 Şubat'taki ziyareti her yıl anılıyor. Gazibegendi Tepesi'nde çok sayıda şenlik vardır ve halk heykeline çelenkler koyar.

 

Gazibegendi Tepesi, Kuşadası'nın iyi bir görüntüsüne sahip olmak, fotoğraf çekmek ve güzel, çok makul fiyatlı bir yemek için güzel bir mekandır.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Heykeli

Gazibegendi Tepesi'ne vardığınızda, farkedeceğiniz ilk şey, Atatürk'ün heykeli, oturması ve manzaraya bakmasıdır. Bu fotoğraf çekmek için popüler bir yer. Heykel heykeltraş Tülin Atalay tarafından yapılmıştır. Restoran / cafe, 18 Mart 2014'te Kuşadası Belediyesi tarafından bir törenle açıldı. Birkaç sıcak ve soğuk yemekler, alkollü ve alkolsüz içecekler alabilirsiniz. Çok güzel tatlılar da var. Ayrıca, tipik bir Türk kahvaltısı ya da sadece basit bir şey istiyorsanız, burası iyi bir seçimdir. Çocuklar için güzel bir oyun alanı var.

 

Gazibegendi Tepesi'ne gitmek ve manzaranın tadını çıkarmak için günün en güzel anlarından biri elbette günbatımında. Bir içki yudumlarken, fotoğraf makinenizi getirmek, gün batımının en muhteşem fotoğraflarını çekmek için unutma. Gazibegendi Tepesi her gün açıktır, güzel bir manzara, yaz ve kış sunar.

seperator
sub

Etkinlikler

Yaklaşan Etkinlikler

Haberler

Kuşadasından Güncel Haberler

VİDEOLAR

Interview about Kuşadası / They Love Kuşadası / Belgium

Interview about Kuşadası / They Love Kuşadası / Türkiye

Turlar
varSüleyman Demirel Bulvarı Ticaret Odası No:2 Kuşadası AYDIN • T. +90 256 612 70 72 • F. +90 256 612 70 72 • info@koder.org.trkusadasi-live1trYükleniyor.. Lütfen bekleyiniz. 1170gazibegendi-tepesinden-kusadasinin-panoramik-goruntusu2things-to-do,gazibegendi-tepesinden-kusadasinin-panoramik-goruntusu,1100ANTALYAsub DEVAMINI GÖRyok